Serce Boga to Serce, które przyjmuje wszelkie nasze nieprawości odpłacając tylko miłością. Czy znasz inne takie serce, które tak czyni? Jezus kocha nas pomimo naszych błędów, takie serce może mieć tylko Jezus. I On nas wzywa słowami  Ewangelii:” Bądźcie doskonali jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest”. A więc na nowo mamy szansę wzrastać w miłości, podnosić swoje serce do wyżyn boskich, zapalać na nowo entuzjazmem wiary i miłości swoje małe ludzkie serca.

Słodkie Serce Jezusa proszę najgoręcej spraw niech Cię z każdym dniem kocham, kocham coraz więcej.

Dla Sióstr, których charyzmatem jest pocieszanie Serca Jezusa, miesiąc czerwiec jest szczególnym zadawaniem pytań swoim sercom, czy moje pocieszenie przynosi ulgę Bożemu Sercu? czy moje serce jest na wzór Jezusowego? Czy widzę  innych ludzi sercem Jezusa? Te i podobne pytania stawiają sobie siostry szczególnie w okresie nowenny przed Uroczystością Najśw. Serca Jezusa. Miłość i ofiara to atrybuty pocieszania dane i zadane naszej Wspólnocie, również realizowane przez codzienne pozdrowienia:”Pocieszajmy Serce Pana – miłością i ofiarą”. Niech te słowa na nowo nas pobudzają do gorącej i ofiarnej miłości. 

W sam dzień uroczystości w centrum znajduje się Eucharystia w której oddajemy Jezusowi na nowo w odnawianych ślubach nasze małe serca.